Dostałem decyzję o cofnięciu koncesji – co robić?

Za oknem piękna pogoda. Lato w pełni. Siedzi sobie człowiek i popija kawę aż tu nagle – niczym grom z jasnego nieba, dostaje decyzję o cofnięciu koncesji. Kontrola MSWiA owszem była, ale uchybienia niewielkie. Wyjaśnienia złożone, a zmiany w firmie wprowadzone więc nikt się nie spodziewał takiej decyzji. Mleko się już rozlało, więc pojawia się pytanie co z tym fantem teraz zrobić?
Przede wszystkim nie panikować. Otrzymanie decyzji o cofnięciu koncesji z pewnością potrafi podnieść ciśnienie nie jednemu przedsiębiorcy. W końcu prowadzi się firmę po to żeby zarobić, a odebranie koncesji w branży ochrony oznacza konieczność zamknięcia działalności. Szczęśliwie decyzja ta nie jest jeszcze ostateczna.

W przypadku otrzymania decyzji cofającej koncesję możesz zwrócić się do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o ponowne rozpatrzenie Twojej sprawy. Masz na to jednak tylko 14 dni licząc od dnia otrzymania ww. pisma. Jeżeli przekroczysz ten termin, koncesja zostanie Ci bezpowrotnie odebrana.

Co natomiast jeśli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji utrzyma w mocy swoją dotychczasową decyzję? Cóż, w takim wypadku masz 30 dni na skierowanie skargi do WSA. A jeśli i tutaj poparte zostanie ministerialne stanowisko to pozostaje Ci jeszcze skierowanie skargi do NSA. Masz na to 30 dni od dnia doręczenia Ci wyroku WSA z uzasadnieniem.

ZA: prawowochronie.pl, Małgorzata Skonieczna, 31.07.2017 więcej tutaj

Znak logotypu

Firmy wspierające

Znak logotypu

Firmy zrzeszone