Lotnisko Chopina: Konsalnet wygrał przetarg na prowadzenie kontroli bezpieczeństwa

Firma Konsalnet przez najbliższe trzy lata będzie kontynuowała pracę przy kontroli bezpieczeństwa pasażerów, załóg lotniczych i bagaży na Lotnisku Chopina w Warszawie. Firma wygrała przetarg ogłoszony przez Porty Lotnicze.
 
Swoje zadania pracownicy Konsalnetu wykonywać będą we wszystkich terminalach lotniska. Do kontroli bezpieczeństwa wykorzystywać będą m. in. urządzenia rentgenowskie, służące do prześwietlania bagaży i części garderoby, bramowe i ręczne wykrywacze metalu, jak również atomizery czyli urządzenia wykrywające materiały wybuchowe i detonujące, nawet w śladowych ilościach.

Wymagania przetargu kładły duży nacisk na poziom merytoryczny oferentów. Pod uwagę brano m.in. doświadczenie zawodowe pracowników, liczbę certyfikowanych operatorów kontroli bezpieczeństwa zatrudnionych przez oferenta a także liczbę pracowników legitymujących się znajomością języka angielskiego. Konsalnet, który prowadzi własny Ośrodek Szkolenia Ochrony Lotnictwa Cywilnego najlepiej spełnił te wymagania. 

Pracownicy firmy, poza usługami dla Lotniska Chopina świadczą usługi kontroli bezpieczeństwa dla spedytorów (m. in. TNT, DHL, UPS, LS Electronics), linii lotniczych (Emirates, Enter Air) oraz firm cateringowych: Do&Co i Ferrier. Firma zajmuje się też ochroną obiektów o znaczeniu strategicznym, lotnisk i jednostek wojskowych, obiektów przemysłowych sieci przesyłowych i in. 

– Przez ostatnie dwa lata współpracy z Portami Lotniczymi udowodniliśmy, że można poprawić wyniki bezpieczeństwa nie narażając na wysokie koszty partnera biznesowego. Co więcej, w tym czasie wypracowaliśmy model, który wpłynął pozytywnie na poziom obsługi pasażerów i czas oczekiwania. Dowodem jest fakt, że po raz drugi z rzędu port lotniczy w Warszawie został uznanym najlepszym i najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do tych sukcesów. Ponowne powierzenie nam zadań związanych z kontrolą bezpieczeństwa jest potwierdzeniem naszego dobrego przygotowania do działalności tego rodzaju, mówi Jacek Pogonowski, prezes Konsalnet Holding S.A.

Przejęcie ponad dwa lata temu zadań związanych z kontrolą bezpieczeństwa od Straży Granicznej i Straży Ochrony Lotniska przez Konsalnet stało się możliwe dzięki wprowadzeniu nowych przepisów, umożliwiających outsourcing tych usług przez porty lotnicze. Dotychczasowe wyniki i utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa wskazują na skuteczność tego modelu działania.
 
Źródło: Lotnisko Chopina, 2015-03-26

Znak logotypu

Firmy wspierające

Znak logotypu

Firmy zrzeszone