Zwolnienie ze składek ZUS. Serwery przeciążone. Podpowiadamy, jak wypełnić wniosek

Wniosek o zwolnienie ze składek ZUS na trzy miesiące to nie wszystko. W niektórych przypadkach, żeby skorzystać z tego rozwiązania, trzeba jeszcze wypełnić załącznik. Podpowiadamy, jak to zrobić i gdzie złożyć konieczne dokumenty.
Na początek informacja, z którą zetkną się prawdopodobnie wszyscy próbujący pobrać wniosek ze strony ZUS. Albo ci, którzy chcieliby się u źródła dowiedzieć, jak go wypełnić. Serwery Zakładu nie dają rady. Są przeciążone i wszystko niezwykle wolno chodzi.

Jak informował ZUS, już o 9 rano złożono 209 takich wniosków. To jednak początek, bo z każdą minutą zainteresowanie rośnie. Tysiące przedsiębiorców próbują dostać się na strony Zakładu i zalogować do Platformy Usług Elektronicznych. Trzeba wykazać się cierpliwością.
Zwolnienie ze składek ZUS to element tarczy antykryzysowej, podpisanej we wtorek przez prezydenta Andrzeja Dudę. Po wielu protestach opozycji i środowisk przedsiębiorców ostatecznie rząd pozwolił nie tylko na odroczenie, ale na umorzenie składek przez 3 miesiące.

WNIOSEK – pobierz tutaj

ZA: money.pl, 1 kwietnia 2020r., Jakub Ceglarz, więcej tutaj

Znak logotypu

Firmy wspierające

Znak logotypu

Firmy zrzeszone