Szef unijnej instytucji apeluje do premiera. Chodzi o „tarczę antykryzysową”

Szef Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego Luca Jahier zaapelował w niedzielę do premiera Mateusza Morawieckiego o wycofanie się z rozwiązań, które dają mu prawo do odwoływania w czasie epidemii członków Rady Dialogu Społecznego.
Jahier poparł tym samym organizacje polskich pracodawców i związków zawodowych protestujących przeciwko zapisom wprowadzonym do tzw. tarczy antykryzysowej.

"Jednoczę się w proteście przeciwko planom ograniczenia niezależności dialogu społecznego. Dialog społeczny i obywatelski jest kluczem do walki z Covid-19, bezpiecznego życia i ochrony naszych społeczeństw i gospodarek. Apeluję do premiera Mateusza Morawieckiego o wycofanie tego rozwiązania" – napisał Jahier na Twitterze.
Zapisy w tej sprawie znalazły się w uchwalonej w sobotę przez Sejm rządowej ustawie o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem wirusa choroby Covid-19. Dają one premierowi prawo do odwoływania w okresie stanu zagrożenia epidemicznego i epidemii członków Rady Dialogu Społecznego (RDS), nawet bez wniosku wchodzących w jej skład organizacji.

ZA: wiadomosci.dziennik.pl,  więcej tutaj

Znak logotypu

Firmy wspierające

Znak logotypu

Firmy zrzeszone