Paweł Borys: uruchomienie PPK w połowie przyszłego roku – realne

„Jeżeli uda się przyjąć ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) w Sejmie w listopadzie, to termin przewidziany w projekcie ustawy na uruchomienie programu, czyli połowa przyszłego roku, byłby realny” – powiedział w Krynicy prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Szef PFR dodał, że fundusz rozpoczął wstępne prace przygotowawcze związane z wejściem w życie nowych rozwiązań. "Pamiętajmy, że jest to duże przedsięwzięcie logistyczne. Nie ukrywamy, że już się do tego w pewien sposób przygotowujemy" – podkreślił.

Borys był jednym z uczestników panelu dyskusyjnego "Pracownicze Plany Kapitałowe – szansa dla Polaków i gospodarki", który odbył się we wtorek w ramach Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich Marek Kowalski, który moderował dyskusję, zapytał, czy w projekcie zaszły zmiany w trakcie uzgodnień międzyresortowych, gdyż obecnie nie jest on dostępny na stronach RCL, przez co nie można tego zweryfikować.

Według Pawła Borysa, w finalnym projekcie "nie ma rewolucyjnych zmian" w stosunku do tego, co było publicznie prezentowane na etapie prac legislacyjnych. "Treść ustawy przyjęta przez Rząd odpowiada przede wszystkim temu, co udało się uzgodnić z partnerami społecznymi (…). Udało się do minimum ograniczyć obowiązki administracyjne, sporo z pracodawców przeszło na instytucje finansowe – te obowiązki związane z utworzeniem jak i później zarządzaniem PPK – po to, żeby ten system był jak najbardziej przyjazny dla pracodawców" – zaznaczył Borys.

ZA: centrumprasowe.pap.pl, 6 września 2018 r., więcej tutaj

Znak logotypu

Firmy wspierające

Znak logotypu

Firmy zrzeszone