Termin na złożenie PIT za 2019 r. przedłużony do 31 maja

W tym roku PIT za 2019 rok możemy składać do końca maja. Ministerstwo Finansów przedłużyło termin rozliczeń ze względu na osoby prowadzące działalność gospodarczą.
Standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia. Dla ponad 21 mln osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38 (m.in. dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych), propozycja rozliczenia jest już przygotowana w usłudze Twój e-PIT. Można zajrzeć do swojego zeznania, zaakceptować je, zmienić lub odrzucić. Tylko w  tym ostatnim przypadku konieczne będzie samodzielne złożenie deklaracji rocznej. W przypadku braku jakiejkolwiek aktywności, przygotowane przez fiskusa zeznanie zostanie 30 kwietnia automatycznie uznane za zaakceptowane.   Jeśli z tego rozliczenia będzie wynikać niedopłata podatku, to w maju urzędy skarbowe prześlą o tym informacje do poszczególnych osób.

Inaczej jest w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą. One  muszą samodzielnie wypełnić i przesłać zeznania do urzędu skarbowego. W tym roku będzie można to zrobić do 31 maja.

ZA: rp.pl, 30.03.2020r., więcej tutaj

Znak logotypu

Firmy wspierające

Znak logotypu

Firmy zrzeszone